Google+

Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices

You are here: Home Teknolojimiz

My Account

Open/Close

 Getnord Logo

 

Zorlu ve tehlikeli ortamlar için önde gelen GSM haberleşme geliştiricilerinden biri olarak Getnord dayanıklı, suya batırılabilir biçimlerde en son teknoloji mobil telefonlar ve tablet PC sunmaktadır.

Tüm ürünler en gelişkin teknolojileri kullanır ve MIL-STD 810G, IP derecelendirmeleri (IP57, IP67, IP68) gibi uluslararası test kriterlerini karşılar. Getnord ürünleri geçiş savunması, kolluk kuvvetleri, kamu güvenliği, kamu hizmet kuruluşu, saha hizmeti, petrol ve gaz, telekomünikasyon, ulaşım, üretim ve mobil işgücü gibi çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Getnord farklı dikey pazar segmentlerinin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel, kişiselleştirilmiş hizmet sağlamaktadır.  

Getnord, "müşteri odaklı, teknik sürüş, hizmet önceliği" stratejisi izleyerek, yaratma ruhunu devam ettirerek, endüstri uygulamasına odaklanarak eksiksiz ürünleri ve çözümleri müşterilere sunmaktadır ve en dayanıklı su geçirmez mobil cihazlar üreticilerinden biri haline gelmiştir.  

Peki dayanıklı nedir?  

Bugünün cep telefonu üreticilerinin bazı ciddi zararlara dayanacak bir telefon veya tablet PC geliştirmektense süper hızlı telefon defteri, uygulamalar ve yüksek teknolojide kameralar gibi şık özellikler ve havalı görünümler eklemekle ilgilendiklerini anlamak uzun sürmez. Sonuç olarak, dayanıklı cep telefonları ve tabletler cezalandırma için geliştirilirler ve tarz olmaları şart değildir. Bununla birlikte eğer zamanınızı kayalara tırmanarak, akarsuya çarparak ve diğer ekstrem sporları yaparak geçiriyorsanız avantajı açıktır.

Gerçekten dayanıklı cihazlarımızın çoğu bulunmalarının daha kolay olması için renklidir; en sevdiğiniz renk tonu sarı olmasa bile, bunun ilave bir özellik olduğunu düşünün.  

Sahada, ambarda veya imalat katında bir mobil işçi olarak cep telefonunuza veya tabletinize güvenilebilir olması, güvenilir ve tutarlı iletişim sağlamasına ve verilere erişim sunmasına güvenirsiniz. Mobil işçili cep telefonlarını çalışma süresini garantiye alan ve işinizi daha etkili ve verimli şekilde yapmanızı sağlayan dayanıklılık, güvenilirlik ve güçlü performans sunma düşüncesiyle geliştirdik.

 

 

Eğer sağlam, açık hava sporlarına meraklı bir tipseniz seyahatlerinizde size eşlik edecek bir cep telefonuna ihtiyaç duyacaksınız. Bazı cep telefonları ve tablet PC'ler itiş kakışlı dış mekan kullanımına diğerlerinden daha uygundur. Özellikle dayanıklılık düşüncesiyle tasarlanmış olan bir cihazı seçmek iyi bir fikirdir. Bu telefonlar ve tabletler dış mekan işi ya da boş zaman etkinliklerine giderken, beklenmedik havalara yakalandığınızda veya yakınlarınızla çimlerin üstünde gürültü parıltı sırasında işinize yarayacak olanlardır.

 

Bunları nasıl test ederiz?

Dayanıklı telefonları beton mikserlerinde cezalandırdığımızı, akvaryumdaki balıkları aramaya çalıştığımızı veya onları yere fırlattığımızı siz bazı cazip filmlerde görmüşsünüzdür. Bu, cihazın sertliğini gerçekte açıkça gösterir, ancak biz bunları laboratuvarlarımızda nasıl test ederiz? Burada en zorlu ortamda çalışmak için dayanıklı telefon becerilerini garanti etmek için birçok uluslararası test standartları ve normlarının bazısı vardır:

 

  

 

IP Derecelendirmeleri

Giriş Koruması (IP) değerlendirmesi, ünitenin toz ve suya karşı ne kadar iyi korumalı olduğunu açıklamak için iki numara kullanır. İlk sayı (1'den 6'ya kadar) toz korumasını ölçer; İkinci sayı (1'den 8'e kadar) su korumasını açıklar.

Yarı Dayanıklı Mobil cihazlar  

Yarı dayanıklı telefonlar, tüketici düzeyinde elde taşınabilir aygıtlardan daha sert muameleyi kaldırabilir, ancak tamamen su geçirmez veya toz geçirmez değildir. Çoğu yarı dayanıklı elde taşınabilir aygıtlar IP54 IP derecelendirmesi ile birlikte gelir. Bu, toza karşı sızdırmaz olmasa da ünitenin korunduğu anlamına gelir. Sadece hafif sıçramaya dayanıklıdır, ancak fışkırmalara ya da daldırmaya dayanması mümkün değildir. Bazıları, ama tüm yarı dayanıklı elde taşınabilir aygıtlar değil, aynı zamanda daldırma veya toz için olanlar olmasa bile MIL-STD-810F standartlarının bazılarını da karşılar. 

Ultra Dayanıklı Mobil cihazlar.  

Ultra dayanıklı elde taşınabilir aygıtlar, toza karşı sızdırmaz ve geçici olarak daldırmaya direnebilir anlamına gelen IP67 veya IP68 derecelendirmesi ile gelir. Ayrıca damla, titreşim, daldırma ve aşırı sıcaklığı da içeren tam batarya MIL-STD-810F testini de geçmişlerdir.MIL-STD-810F Method 500.4- Alçak basınç 

Alçak basınç (irtifa) odası testleri materyalin dayanıp dayanamayacağını ve alçak basınçlı ortamlarda çalışıp çalışamayacağını belirler. Test aynı zamanda materyalin hızlı basınç değişikliklerine dayanıp dayanamayacağını da belirler.  

MIL-STD-810F Method 501.4- Yüksek Sıcaklık  

Yüksek sıcaklıklar elde taşınabilir aygıtın performansını mahfazasının yanı sıra iç bileşenlerinin fiziksel özelliklerini veya boyutlarını değiştirerek geçici veya kalıcı olarak bozabilir.  

MIL-STD-810F Method 502.4- Düşük Sıcaklık  

Aşırı düşük sıcaklıkların neredeyse tüm temel materyaller üzerinde olumsuz etkileri vardır. Sonuç olarak test öğelerinin düşük sıcaklıklara maruz bırakılması, mahfazasının ve bileşenlerinin fiziksel özelliklerini değiştirerek test ünitesinin çalışmasını geçici ya da kalıcı olarak bozabilir. Bu nedenle test öğesinin standart ortam altındaki sıcaklıklara maruz kalacağı herhangi bir zamanda düşük sıcaklık testi göz önünde bulundurulmalıdır. 

MIL-STD-810F Method 503.4- Sıcaklık Şoku  

Ani, aşırı sıcaklık değişimlerine maruz kalmak ünitenin çalışmasını geçici veya kalıcı olarak etkileyebilir. Sıcaklık şok testleri materyalin sıcaklıktaki ani değişimlere fiziksel hasar ya da performansta bozulma yaşanmadan dayanıp dayanamayacağını belirlemek için yapılır.  

MIL-STD-810F Method 506.4-Yağmur  

Yağmur testi, koruyucu kapakların veya kılıfların yağmurun üniteye nüfuz etmesini etkili bir şekilde önleyip önlemediğini belirlemek için yapılır. Yağmur testi aynı zamanda ünitenin yağmura maruz kalma esnasında performans gerekliliklerini yerine getirip getiremediğini de belirler.

MIL-STD-810F Method 507.4-Nem  

Nem fiziksel ve kimyasal bozulmanın birden fazla türüne neden olabilir. Bunlar: korozyon gibi yüzey etkileri ve kalıp ve küf gibi organik büyüme; materyal özelliklerini değiştiren nem penetrasyonu; ve elektrikli veya mekanik performansı etkileyen yoğunlaşma. .  

MIL-STD-810F Method 510.4- Kum ve Toz 

Kum ve toz testi iki prosedüre ayrılmıştır. Küçük parçacık prosedürü (toz ve ince kum) ekipmanın çatlaklar, yarıklar ve derzlerin içine nüfuz edebilen toz parçacıklarının etkilerine direnme becerisini belirlemek için yapılır. Savrulan kum testi, savrulan kum koşulları altında saklanacak ve kullanılacak ekipmanın becerisini belirlemek için gerçekleştirilir. Savrulan kum testini geçmek için büyük, keskin kenarlı parçacıkların yol açtığı aşınma (erozyon) veya tıkanma etkisi nedeniyle performans, etkililik, güvenilirlik ve sürdürülebilirlikte hiçbir kayıp olmamak zorundadır.  

MIL-STD-810F Method 512.4-Daldırma  

Daldırma testi kısmi ya da tam daldırmaya maruz kalabilecek olan işletme ve işletme dışı birimlerde yapılır. Bazı durumlarda, bu test bir ünitenin su geçirmez olduğunu doğrulamak için yağmur testinin (Method 506.4) yerine kullanılabilir. Verilen materyal konfigürasyonu her iki durum için de aynı olması ve su girişi yönteminin iyi anlaşılması şartıyla kabul edilebilirdir. Ancak, yağmur testi sırasında contalar boyunca spreyin etkisinin bir su pompalanmasına neden olduğu belgelenmiş durumlar vardır. Bu, contaların bir destek plakasına statik basınç ile sıkı tutturulduğu daldırma testinde gerçekleşmez. Bu nedenle, hem yağmur hem de daldırma testi yapılmalıdır.

MIL-STD-810F Method 514.5-Titreşim

Titreşim testi sevkiyat sırasında ve tipik uygulama ortamlarında titreşimden kaynaklanan strese karşı ekipmanın direncini belirlemek için yapılır.  

MIL-STD-810F Method 516.5-Şok  

Şok testleri materyalin normal kullanım ve nakliyede karşılaşılan nispeten seyrek, tekrarlanmayan şoklar veya geçici titreşimlere dayanabilmesini sağlamak için yapılır. Şok testleri aynı zamanda bir öğenin kırılganlığını ölçmek için kullanılır, böylece gerekirse onu korumak için paketleme tasarlanabilir. Mekanik şoklar bir öğeyi hem zorunlu hem de doğal frekanslarda yanıt vermesi için uyaracaktır. 

 

Dünya genelindeki kullanım    

SIM Kilidi Yok 

Telefon mağazalarının çoğu mobil servis sağlayıcısı müşterilerini o sağlayıcıya uzun vadede sadık kalması için teşvik eder. Bunu yapmanın en kolay teknik yolu, SIM kart değiştirilmesi olanağını devre dışı bırakmaktır. Aynı zamanda "sim kilidi" veya ağ kilidi olarak adlandırılan bir SIM kilidi genellikle belirli bir şirketten bir telefon satın alan müşterilerin bu şirketin hizmetlerini kullanmaya devam etmesini sağlamak anlamına gelir. Kilit açılmadığı sürece kilitlenen kart sadece belirli bir şirket tarafından veya belli bir bölgede sağlanan ağ ile genel anlamda çalışacaktır.  

Biz bu şekilde yapmıyoruz, Dayanıklı telefonlarımızın %100'ü hiçbir zaman kilitlenmemiştir. Tipik SIM kart ile çalışırlar.

 

Frekanslar  

GSM fonksiyonu olan GSM cep telefonları ve tablet PC'ler dört farklı frekans bandı türleri üzerinde çalışabilir: ülkeye bağlı olarak, 850 megahertz (MHz), 900 MHz, 1800 MHz ve 1900 MHz. Her Mobil operatörünün bandın veya bantların karışımının bir standardı vardır, ama genellikle 850/1900 MHz veya 900/1800 Mhz kombinasyonlarını kullanıyorlar. Telefonlarımız tüm bu frekans aralıklarını desteklemektedir. 

3G ve 4G düşünülecek olursa bu daha karmaşıktır. Her zaman 3G veya 4G standardı hakkında Mobil operatörünüze danışmanızı ya da UMTS şebekeleri listesini http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UMTS_networks çevrimiçi kontrol etmenizi öneririz. Lütfen siparişinizi vermeden önce açıklamada listelenen teknik şartname ile sağlayıcı frekansını karşılaştırın veya bizimle irtibata geçin. 

Şarj cihazı  

Dünyada voltaj ve frekans için iki temel standart vardır. Biri 60Hz frekansta 120 volt Kuzey Amerika standardı ve diğeri ise 50Hz'de 220-240 volt Avrupa standardıdır. Farklı voltajın yanı sıra dünyanın her kısmı kendi AC elektrik prizleri ve soketlerine sahiptir. 

Voltaj, frekans ve duvar soketi türü büyük ölçüde değişmektedir, bu nedenle yeni telefonun paketini açarken olası hayal kırıklığını önlemenin bir yolunu bulduk. Tüm şarj cihazlarımız dünya çapındaki tüm olası voltaj aralığını kapsayarak 100V'dan 240V'a kadar çalışabilir, her iki frekans da uyumludur ve tabii lütfen bize ülkenizi söyleyin, size uygun duvar fişi seçeceğiz.

 

 

  

Çift SIM  

Bir iş telefonu ve bir özel telefonunuz mu var? İş ve özel aramalarınızı ayırmanız mı gerekiyor? İki ayrı hat istemek ya da ihtiyaç duymak için pek çok sebep vardır ve bir cihazda iki SIM her gittiğiniz yere iki telefon götürmekten çok daha kullanışlı olabilir. Bu şekilde, herhangi bir ekstra kaygı olmadan, hatlarınızın her ikisinde de her zaman ulaşılır olabilirsiniz.  

Eğer çok seyahat ediyorsanız, bir çift SIM cihaz çok kullanışlı gelebilir Şimdiye kadar mobil cihazınızla seyahat ettiyseniz bazen veri ve aramalar için yerel bir SIM edinmekten başka hiç seçeneğiniz olmadığını bilirsiniz. Ama peki ev hattınızda da ulaşılır kalmak isterseniz? Bir çift SIM telefon ile yerel SIM kullanarak ucuza veri kullanabilir ve aramalar yapabilirsiniz, ancak gelen aramalar ve metin mesajları için eski ev numaranız ulaşılır kalır. Oldukça kullanışlı. 

Bu gerçekten ekstra mil gitmek isteyenler içindir. Bazen veri için bir sağlayıcı ile gerçekten iyi bir anlaşma bulabilirsiniz ve aramalar ve metinler için bir diğeriyle mükemmel bir anlaşma fırsatı olabilir. Çoğumuz sadece ortada iyi bir yer buluruz ve bunu fit olarak adlandırırız, ama başka bir yol bir çift SIM cihaz edinmek ve her iki anlaşmanın tadını çıkarmaktır. Plan size aylık bir ücret ödetmezse ve SIM kartlar kendileri çok pahalıya mal olmazsa her iki dünyanın da en iyilerini almak mükemmel bir yol olabilir.  

Tüm telefonlarımız İkili Bekleme-SIM teknolojisi altında çalışmaktadır. İkili Bekleme modu iki sim kartın, bir çağrının beklemede bekliyor olmasını sağlar. Bir sim kart üzerinde bir çağrı kurulduğunda, diğeri artık aktif değildir. 

Bir çift SIM telefon bir SIM karttan diğerine nasıl geçiş yapar? İki SIM kartlı bir kablosuz telefon kullandığınızda çağrı yapma genellikle ya bir tuşa basarak ya da bir menü seçimi yaparak yapılır. İkili cebiniz çağrıları alırken, bu basitçe ilk gelen hizmeti ilk alır durumudur ve hangi SIM ayrıntıları olduğuna bakılmaksızın sizinle ilk irtibata geçen arayan sizinle ilk konuşan olur

 

 • Türkiye Türkiye
 • United Kingdom United Kingdom
 • Deutschland Deutschland
 • España España
 • Ελλάδα Ελλάδα
 • Lietuva Lietuva
 • Italia Italia
 • France France
 • Polska Polska
 • Latvija Latvija
 • Eesti Eesti
 • Suomi Suomi
 • Australia Australia
 • Canada English Canada English
 • United States United States
 • Österreich Österreich
 • Nederland Nederland
 • België (Dutch) België (Dutch)
 • Canada (French) Canada (French)
 • Belgique (French) Belgique (French)
 • Other Countries Other Countries
EXPLORE